Eksperci

dr Patryk Dziurski

Adiunkt w Instytucie Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prowadzi badania przy wykorzystaniu metod ilościowych, jak i jakościowych w obszarze zarządzania strategicznego oraz innowacji. Wysoko oceniany wykładowca na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz na studiach podyplomowych. Autor lub współautor wielu publiacji z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości oraz uczestnik wielu badań naukowych, jak i również projektów doradczych. Członek European Academy of Management oraz Academy of International Business.

 

dr hab. Wioletta Mierzejewska, prof. SGH

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca z wieloletnim stażem na studiach podyplomowych i kursach specjalistycznych. Specjalizuje się w zagadnieniach z obszaru zarządzania strategicznego, przekształceń strukturalnych przedsiębiorstw oraz odpowiedzialnego zarządzania przedsiębiorstwem. Autorka licznych publikacji poświęconych tej problematyce.

 

dr hab. Andrzej Sobczak , prof. SGH

Specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu IT, architekturze korporacyjnej / IT, data governance oraz hiperautomatyzacji. Kieruje Zakładem Zarządzania IT na SGH. Wykłada na studiach MBA i podyplomowych. Uczestniczył w blisko 50 projektach – w administracji publicznej, logistyce, handlu, e-commerce ochronie zdrowia, finansach (leasing, windykacja), bankowości, ubezpieczeniach, telekomunikacji, przemyśle. Uważa, że automatyzacja i AI „wyrzucą do kosza” dotychczas model działania wielu firm.

 

dr Paweł Szewczyk

Absolwent kierunków Zarządzanie oraz Ekonomia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Stypendysta i absolwent programu CEMS MIM (Community of European Management Schools and International Companies, Master in International Management, ESADE, Barcelona). Od ponad 20 lat konsultant, kierownik projektów transformacji oraz doradca zarządów, wspierający przedsiębiorstwa w projektowaniu i wdrażaniu zmian organizacyjnych. 
Pracował dla następujących firm konsultingowych: Roland Berger Strategy Consultants (Warszawa), Ernst&Young (Barcelona), Ernst&Young (Warszawa), PriceWaterHouseCoopers (Warszawa), BPI Group (Warszawa), Silfra (Warszawa) oraz następujących Klientów: Pfizer, AstraZeneca, Whirlpool, FujiFilm, JohnsonDiversey, PKP IC, CTL Logistics, Ministerstwo Finansów, EFL, PEPCO, Veolia, EDF, Tauron, Energa i inni. Obecnie współwłaściciel i partner w Silfra Consulting (członek BPI Group, partner PROSCI i Microsoft). Od 2019 roku pracownik Katedry Zarządzania Projektami SGH (obszary specjalności: zarządzanie projektami, zarządzanie procesami, zarządzanie zmianą).

 

dr Joanna Tabor-Błażewicz 

Doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie zarządzania, adiunkt w Zakładzie Strategii Personalnych w Instytucie Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Autorka książek i artykułów naukowych na temat zarządzania talentami w przedsiębiorstwach, dobrostanu pracowników oraz wyzwań związanych z hybrydowym systemem pracy, a także sztucznej inteligencji w procesach personalnych. 
Zainteresowania naukowe obejmują obszary: zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania talentami, dobrostanu i rozwoju pracowników, cyfryzacji procesów personalnych. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na studiach magisterskich, podyplomowych, MBA i w Szkole Doktorskiej. 
 

dr Jolanta Turek

Adiunkt w Zakładzie Zarządzania Ryzykiem, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Zastępca kierownika Studiów Podyplomowych Międzyuczelniana Akademia Klimatu (studia podyplomowe | SGH | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Prowadzi działalność badawczą, publikacyjną i dydaktyczną skoncentrowaną na tematyce zarządzania ryzykiem przedsiębiorstwa, w tym w szczególności zarządzania ryzykiem ESG i klimatycznym.
Aktualnie jest liderem strumienia projektu dotyczącego wpływu jakości zarządzania aspektami ESG na odporność przedsiębiorstw (grant badawczy w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH) oraz kierownikiem badania „Ryzyko klimatyczne w decyzjach inwestycyjnych” (grant badawczy w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH). Realizowała międzynarodowy projekt badawczy SIMBIO „Nowe obszary w badaniach innowacji społecznych: zarządzanie innowacjami społecznymi na rzecz zastosowania bioplastiku” (NEW FRONTIERS IN SOCIAL INNOVATION RESEARCH: SOCIAL INNOVATION MANAGEMENT FOR BIOPLASTICS (SIMBIO) | SGH | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Zaangażowana w kluczowe inicjatywy merytoryczne związanie z zagadnieniami ESG w Polsce i Europie.

 

Projekt inSGHtful Leaders: Managerowie Przyszłości” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus